Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği’nin katkıları ile hazırlanan, "Bu Vatan Bizim, Çanakkale Savaşları Eğitim Seti", doğusu ile batısı ile bu ülkenin, Türkiye’nin bizim, hepimizin olduğu konseptine dayalı olarak Çanakkale Şehitlerini anma, anlama, tanıma ve tanıtmayı hedeflemektedir.

 

SET İÇERİĞİ

SERGI SETI - 60 ADET 35 X 50 RESIM (220 G KARTON - LAK KAPLI)

ÇANAKKALE ZAFERIMIZ VCD BELGESEL ( 2 VCD - 70 DAK)

ÇANAKKALE ZAFERI OTOMATIK KUTLAMA PROGRAMI (DVD)

ÇANAKKALE TÜRKÜ VE FON MÜZIKLERI

ÇANAKKALE ZAFERI ILE ILGILI 50 X 70 CM EBATLARINDA 4 ADET AFIS

BIRE BIR ATATÜRK VE KOCA SEYIT'IN VINIL AFISLERI (180 X 68 CM)

ÇANAKKALE DESTANI ÇIZGI FILM

TIYATO KITABI

50 ADET ÖZEL ÇANAKKALE PROGRAMI DAVETIYESI

ÖZEL BASKILI AÇILIS KURDELASI
 

 

*sergide yapilmasi tavsiye edilen çalismalar

*siparis bilgisi

Bu set gelir geçer bir çalışma olmayıp içeriği itibariyle kalıcı, milli-manevi değerleri yerli yerinde tespit eden sanatsal bir çalışma olarak dikkat çekmektedir.

 

Bu Vatan Bizim, Çanakkale Savaşları Eğitim Seti, içerik olarak iki farklı donanımda hazırlanmıştır.

Setlerin içeriği:

 

1-  Bu Vatan Bizim, Çanakkale Savaşları Eğitim Seti,

a) Fotoğraflarla Çanakkale Destanı Sergi Seti

Tarihi perspektife uygun bir şekilde, tarihi bilgi ve belgelere uygun olarak İstanbul Üniversitesi, Tarih Bölümü, Türkiye Cumhuriyeti Anabilim Dalı’ndan uzman akademisyenlerin denetiminde ve İstanbul Üniversitesi, Çapa Tıp Fakültesi, Çocuk-Genç Psikiyatrisi Anabilim Dalı uzmanlarının kontrolünde hazırlanmış olan Fotoğraflarla Çanakkale Sergi Seti 60 fotoğraftan oluşmaktadır.

Her bir fotoğrafta Çanakkale Savaşları’nda Mehmetcik’in yaşadığı olaylar birinci elden kaynaklardan sürükleyici bir üslupla anlatılmış fotoğraf ve illüstrasyonlar sayesinde de konu daha anlaşılır hale getirilmiştir.

Her fotoğraf 35 X 50 boyutlarında 220 gr. Lak kaplı yüksek kaliteli bir sanat eseridir.

[BASA DÖN]

b) Çanakkale Zaferimiz, Belgesel VCD

Seslendirmesini, Kenan Işık, Bedirhan Gökçe, İkbal Gürpınar, Levent Dönmez, Erol Eren yaptığı, Uğur Murathan’ın müziklerini hazırladığı belgesel, tarihi bilgilerle Çanakkale’de yaşanan olayları başarılı bir şekilde bir araya getiren enfes bir çalışmadır.

Çanakkale Savaşları ile ilgili İstanbul Üniversitesi, Tarih Bölümü, Türkiye Cumhuriyeti Tarihi Anabilim Dalı, öğretim elemanlarından Halil Ersin Avcı tarafından hazırlanan belgesel çalışma, Türkiye’de ilk kez göreceğiniz orijinal Alman, İngiliz video ve fotoğraf arşivlerinden görüntülerle hazırlanmış yaklaşık 70 dakikalık bir çalışmadır.

Belgeselin anlatımı animasyonlarla kuvvetlendirilmiş, böylece olaylar daha da anlaşılır bir hale getirilmiştir.

vcd

[BAŞA DÖN]

c) Çanakkale Zaferi Otomatik Kutlama Programı, DVD

Türünün Türkiye bir ilki. Böyle bir çalışmayı ilk kez göreceksiniz. Çanakkale Zaferi Otomatik Kutlama Programı, DVD’sini çalıştırdığınızda kendinizi, saygı duruşu ile başlayıp İstiklal Marşı ile devam eden, görüntülü ve sesli Çanakkale Zaferi Kutlama Programının büyüleyici havasında bulacaksınız. İsterseniz birbirinden çok kısa aralar ile ayrılan bölümleri durdurarak arada konuşmalar yapabilir, şiirle okuyabilir sonra, “play” tuşuna basıp programa kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bu DVD’de, Görüntülü Saygı duruşu, Görüntülü İstiklal Marşı, Görüntülü ve altyazılı Atatürk’ün Onuncu Yıl Nutku’ndan bir bölüm, Çanakkale Savaşları’nda yaşanan etkileyici bir olay anlatımı, tören programı için kısaltılmış Kısa Çanakkale Zaferimiz Belgeseli, Çanakkale Savaşı ağırlıklı özel video kliplerle hazırlanmış Onuncu Yıl Marşı Remix’i yer almaktadır.

dvd

[BAŞA DÖN]

d)     Çanakkale Türkü ve Fon Müzikleri, CD

Bu CD, Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği’nin uzun çalışmaları neticesinde bir araya getirilmiş Çanakkale Türküleri ve özel Çanakkale müzikleri CD’sidir. Bu CD ile, Çanakkale Zafer kutlama programı yapacağınız salonda davetlileri Çanakkale programı havasına sokabilir, ortamı hazırlayabilirsiniz.

fon

[BAŞA DÖN]

e)    Çanakkale Zaferi ile ilgili 50 X 70 ebatlarında 4 adet afiş

Önce Çanakkale Fotoğraf setinin içinde yer alması düşünülmüşken, içerikleri ve milletimiz için taşıdıkları derin anlam göz önünde bulundurularak diğer fotoğraflardan daha büyük ve daha kaliteli olarak basılan dört özel çalışma.

 

[BAŞA DÖN]

 

2-      Bu Vatan Bizim, Çanakkale Savaşları Eğitim Seti (Büyük Set)

 

a) Fotoğraf Seti
b)  Belgesel VCD
c)  Tören DVD
d)    Müzik CD
e)  Afiş
f)  Ajanda
   

 

 

 

 

 

g) Çizgi Film

Kültür Bakanlığınca onaylanan ve desteklenen, Fatih Gülbahar’ın hazırladığı Çanakkale Destanı çizgi filmi, iki yılı aşkın bir çalışmanın neticesinde ortaya çıkmış piyasadaki birçok çizgi filme parmak ısırtacak bir eser.

çizgi

[BAŞA DÖN]

h) Tiyatro Kitabı

Çanakkale Şehitleri Tanıtım ve Araştırma Derneği’nin gayretleri derlenen Çanakkale Savaşları ile ilgili, içinde üç piyesin yer aldığı 112 sayfalık özel bir eser. Gerçek tarihi bilgi ve belgelere dayalı olarak hazırlanan, oynayana da izleyene de Çanakkale Savaşları’nı yaşatacak bir başyapıt.

tiy

[BAŞA DÖN]

i)  50 adet Özel Çanakkale Programı Davetiyesi

Düzenleyeceğiniz Çanakkale Zaferi Programı’na özel konuklarınızı bu günün anlam ve önemine uygun bir şekilde çağırmak istemeze misiniz? Ya yolladığınız davetiyenin sizi hatırlatacak kadar kıymetli olmasını? Hatta gönderdiğiniz kişinin atmaya kıyamayıp bir hatıra olarak saklamasını işte bu kıymette 50 adet davetiye de bu setin içinde yer almaktadır.

[BAŞA DÖN]

j)  180 x 68 boyutlarında iki adet vinil poster-afiş

Hazırladığınız program salonunun girişinde misafirlerinizi Çanakkale Savaşları’nın büyük komutanı, Anafartalar kahramanı, Mustafa Kemal Atatürk ve unutulmaz milli kahraman Seyit Onbaşı’nın karşılamasına ne dersiniz? Birebir, 180 x 68, boyutlarda hazırlanan Mustafa Kemal Atatürk ve Seyit Onbaşı poster-afişleri de bu setin ayırıcı özelliklerinden.

[BAŞA DÖN]

k)  Özel Baskılı Sergi Açılış Kurdelası (5 m)

Fotoğraflarla Çanakkale Sergisini hazırladınız, davetiyelerinizi gönderdiniz, konuklarınız geldi, sergiyi alelade bir kurdele ile mi açacaksınız? Elbette ki hayır!

Bugün için sadece ve sadece, üzerinde Çanakkale Zaferimizi vurgulayan, günün anlam ve önemini ifade eden işlemelerin yer aldığı özel Çanakkale Zaferi açılış kurdelesini kullanırsınız.

[BAŞA DÖN]

 

SERGİDE YAPILMASI TAVSİYE EDİLEN ÇALIŞMALAR


Bu sergi çalışmalarındaki amaç; bugünkü istiklâlimizi ve huzurumuzu borçlu olduğumuz kahraman ecdadımızı tanımak ve
anlamaktan öte, günlük hayatımızın içerisinde varlıklarını hissetmek ve onlara olan minnet ifademizi unutmamaktır.


* I. Dünya Savaşı’nın zor yıllarında bir gazimizin hatıratında yer aldığı gibi, su içilecek kabın üzerine tülbent konularak içildiğini
ve “buna rağmen bir sinek yutmadan tek yudum suyu içemezdik” sözünü yaşatmak düşüncesiyle, ikram edilecek içeceklerin
üzerine çevresi ince lastikle sarılmış tülbentler konulması


* O yıllarda; bazı günler “sıcak bir çorba” diye ikram edilen; yağı çok az, tuzsuz ve buğday kırıklarından yapılmış çorbanın
tahta kap ve kaşıklarla davetlilere ikram edilmesi


* Bir şehidin hatırasının yer aldığı “Bir Mendil Hikayesi”nin hediye olarak davetlilere sunulması


Kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyoruz…

[BAŞA DÖN]

ONLINE SATIŞ

SİPARİŞ TELEFON: 0232 255 99 95